Сім головних причин хвороб

Чому одна людина хворіє якоюсь хворобою, а інша, що знаходиться в таких же умовах, залишається здоровою? Ці суперечності змушують визнати існуючий взаємозв'язок і єдність фізичного і духовного начала в людині.

Про це говорив у свій час ще Парацельс, який відродив герметичну філософію.

Парацельс вчив, що "людина з хворобливим розумом може отруїти свою власну ефірну природу, і ця" інфекція ", порушуючи природний потік життєвої сили, проявляється потім як фізична хвороба". Згідно герметичній філософії, існує 7 головних причин хвороб:

1-а причина - диявольські духи (дегенеративні суті, живуть за рахунок енергії тих, до кого вони прикріплюються);
2-я причина - неузгодженість духовної та матеріальної природи людини, що приводить до розумових і фізичних відхилень;
Третя причина - нездорові розумові настрої (меланхолія, негативні емоції, пристрасті, впливаючи на "життєвий тіло", а через нього на фізичне, викликають виразки, рак, лихоманки, туберкульоз);
4-я причина - Карма або Закон Справедливості, яка змушує людину платити за нестриманість і провини в минулому житті;
5-я причина - рух і аспекти небесних тіл. Проте зірки не викликають хворобу, а лише призводять її в дію. "Мудрий управляє зірками, а слабкий і поганий ними управляється";
6-я причина - перенапруження нервів і м'язів;
7-я причина - присутність нечистот і сторонніх cyбстанцій. У зв'язку з цим розглядаються сонце, повітря, вода і дієта.

Парацельс вважав, що "хвороба є неприроднім станом людини, яка є свідченням неузгодженості між органами тіла. Не можна відновити здоров'я, поки не відновлено гармонію, а її можна відновити, тільки усвідомивши, що причинами фізичної хвороби є перш за все духовні і психофізичні розлади".

(З книги А.Артемовой "Аромати та масла зцілюючі і омолоджуючі")